Využijte dopravu ZDARMA na všechny bateriové stanice!

Proč byste měli zvážit využití bateriových stanic a solárních panelů jako energetickou zálohu pro váš domov

Vzhledem k tomu, že počasí a s ním spjaté přírodní katastrofy se dají čím dál tím složitěji předvídat, je třeba myslet dopředu a mít v záloze řešení elektrické energie v případě většího výpadku. Takovým řešením jsou právě bateriové stanice v kombinaci se solárními panely.

Přenosné bateriové stanice poskytují praktické řešení nejen pro domácnost, ale také pro dílnu nebo práci. Na své si ale jistě přijdou i vyznavači outdoorových aktivit nebo kempování.

 

 

Solární generátor nebo bateriová stanice?

Poměrně záludná otázka, ale pojďme si toto názvosloví trochu upřesnit.

 

Solární generátor – Je v podstatě označení pro kombinaci bateriové stanice a solárních panelů. Bateriová stanice společně se solárními panely shromažďují energii, která se ukládá do baterií ve stanici. Pomocí invertoru se mění stejnosměrný proud (DC) na střídavý proud (AC), který je nezbytný pro pohánění většiny dalších spotřebičů v domácnosti, dílně a podobně.

 

Bateriová stanice – Zařízení s baterií, které ukládá energii ze solárních panelů, ze sítě, automobilu pro nouzové napájení nebo další využití, jako je například kempování, práce atd. 

 

Proč byste mohli uvažovat o bateriové stanici pro váš domov?

 

 

Záložní zdroj pro domácnost

Jedním z hlavních důvodů, proč byste mohli uvažovat o pořízení bateriové stanice je ten, že například žijete v oblasti, kde dochází k častým výpadkům proudu a hledáte tak záložní zdroj pro celou vaši domácnost.


Až donedávna byly preferovanou volbou generátory se spalovacím motorem. Bateriové stanice však nabízejí oproti těmto generátorům spoustu výhod.

 

Bateriové stanice lze používat uvnitř 

V případě generátorů se spalovacím motorem potřebujete neustálý přísun paliva a prostor pro jeho uložení. Skladování kanystrů s palivem je nepraktické, nemluvě o bezpečnosti. Produkují emise, jako je oxid uhelnatý, takže je nezbytné, aby byly umístěné venku a v bezpečné vzdálenosti od vašeho domu. Nemohou stát v dešti, takže je potřeba počítat s jejich zakrytím a zároveň s dostatečným odvětráváním. 

Solární generátory nepotřebují palivo a nezapáchají, takže je lze bezpečně a pohodlně používat kdekoli, včetně vnitřních prostor. Další nespornou výhodou je to, že při svém provozu jsou velmi tiché, což se o klasický agregátech rozhodně říci nedá.

 

Solární generátory vám mohou dokonce ušetřit peníze 

Z počátku se solární generátory pro celou domácnost mohou zdát poměrně nákladné, takže není divu, že se lidé ptají, zda se jim to vyplatí. Nicméně hlavním důvodem, proč majitelé domů přecházejí na bateriové stanice v kombinaci se solárními panely je ten, že chtějí využívat udržitelnou energii a v dlouhodobém horizontu tak ušetřit na elektrické energii. Ekosystém DELTA Pro neustále ukládá energii, takže ve výsledku budete méně závislí na elektrické síti. Pomocí aplikace EcoFlow si můžete prohlédnout, jak je energie využívána, upravit spotřebu a snížit tak tím ve výsledku i své účty za elektřinu.

 

 

Pokud opravdu hledáte komplexní řešení pro vaši domácnost, je třeba samozřejmě počítat s počátečními náklady. Dá se ovšem začít postupně. Například pořízením stanice a několika solárních panelů pro napájení základních spotřebičů, jako je televize nebo počítač. Dle dosažených úspor pak dále můžete uvažovat o rozšíření. U některých stanic je možné navýšit jejich kapacitu připojením dalších jednotek nebo přídavných baterií.

 

Bateriové stanice pro klid duše 

Bateriové stanice udržují určitý komfort celé vaší rodiny i při delších výpadcích proudu. Se správně zvolenou stanicí můžete během výpadků pohánět třeba přímotopy, chladničku a další nezbytnosti.

 

Lepší pro životní prostředí 

Solární energie patří k těm nejčistším zdrojům. A co více? Díky bateriovým stanicím a solárním panelům snížíte také svoji uhlíkovou stopu.

 

Solární generátory mohou napájet celý váš dům

 

 

 

Se správnou kombinací bateriových stanic a solárních panelů budete moci napájet většinu spotřebičů ve vašem domě. Roli zde hraje také umístění. Místa, kde celoročně více svítí slunce, jsou samozřejmě pro instalaci solárních panelů vhodnější.

Při nepříznivém počasí můžete stanice dobíjet ze sítě nebo v případě DELTA Pro i na nabíjecích stanicích pro elektromobily.

Pomocí sady nebo speciálně navrženého ekosystému, jako je DELTA Pro, je možná i integrace do elektroinstalace vašeho domu. Pokud pak dojde k výpadku proudu, záložní systém naskočí za méně než jednu vteřinu.

 

Jak vybrat nejlepší solární generátor pro váš domov? 

 

Před pořízením bateriové stanice je třeba si rozmyslet, jakou kapacitu a výkon budete potřebovat. Pokud plánujete mít při výpadku v provozu jen pár nezbytných spotřebičů a světla, postačí určitě menší stanice. V případě zálohy pro celý dům už se bude třeba porozhlédnout po větším výkonu a kapacitě.
Pokud uvažujete o pozdějším navýšení kapacity, pak hledejte stanici s možností připojení přídavných baterií nebo dalších zařízení.

 

Menší bateriové stanice pro některé domácí spotřebiče

 

 

 

Pokud plánujete napájet jen pár základních spotřebičů, bohatě postačí bateriová stanice s kapacitou 500 Wh až 1000 Wh. DELTA mini má kapacitu 882 Wh a výkon 1400 W, což vám umožní připojit spotřebiče, jako je lednička nebo TV, po dobu přibližně 5-6 hodin. Snadno se přenáší, takže ji můžete vzít s sebou třeba na kempování. 

Stanice EcoFlow využívají patentovanou technologii X-Boost, která skokově zvyšuje výkon pro napájení náročnějších spotřebičů. Při zapnuté funkci X-Boost zlvádne výkon DELTA mini vyskočit až na 2200 W (z 1400 W). Můžete tedy připojit třeba 1650 W toustovač, který bude ale pracovat s výkonem 1400 W.

 

Střední bateriové stanice jako částečná záloha

 

 

Přenosné bateriové stanice s kapacitou 1000-2000 Wh, jako je DELTA Max, skvěle poslouží jako dočasné řešení pro energetickou zálohu domácnosti. S výkonem 2400 W dokáže napájet téměř veškerou vaši elektroniku při výpadku proudu. Připojením až dvou přídavných baterií je možné kapacitu navýšit až na 6 kWh.

 

Velké bateriové stanice pro napájení celého domu

 

 

 

Přenosné bateriové stanice s kapacitou přes 3000 Wh jsou přesně ty, které dokáží dodávat elektřinu celé vaší domácnosti. Tyto větší jednotky již trochu náročnější na přepravu, ale například DELTA Pro má vestavěná kolečka a teleskopickou rukojeť pro lepší manipulaci. Pomocí přídavných baterií můžete navýšit kapacitu DELTA Pro až na neuvěřitelných 25 kWh. Možné je také integrace do vaší domácí rozvodné sítě díky Smart Home Panelu. 

Ať už chcete snížit své účty za elektřinu nebo připravit svůj dům na náhlý výpadek proudu, firma EcoFlow vyrábí přenosné bateriové stanice, které se hodí do každého scénáře a pro každou situaci.