Využijte dopravu ZDARMA na všechny bateriové stanice!

EcoFlow DELTA mini: Odpovědi na vaše dotazy

Bateriovou stanici EcoFlow DELTA si oblíbilo nemalé množství lidí po celém světě. My jsme tuto stanici vzali a předělali ji do menší a lépe přenosné verze s názvem DELTA mini. Ta nabízí kapacitu 882 Wh a je jako dělaná pro všechny cesťáky, kteří volají po výkonné bateriové stanici.

Kolik solárních panelů je možné k DELTA mini připojit?

Pro stanici DELTA mini je definovaný vstup solárních panelů takto: max. 300 W, 11 až 75 V DC, max. 10 A. V praxi tak můžeme sériově zapojit i více solárních panelů, pokud jejich celkové parametry v součtu nepřesáhnou výše zmíněné hodnoty.

Mohu stanici použít jako nepřerušitelný zdroj napájení (UPS)?

DELTA mini lze použít jako nouzový zdroj napájení (EPS), který má pro většinu elektroniky stejný efekt jako UPS. Je zde ale jeden poměrně zásadní rozdíl: Když je DELTA mini zapojena do zásuvky, veškerá elektronika, která je k ní připojena, je napájena přímo ze sítě, nikoli z baterie. V momentě, kdy dojde k přerušení dodávky proudu ze sítě, dokáže se DELTA mini přepnout na napájení z baterie do 30 milisekund. Během této doby se citlivá elektronika, jako jsou stolní počítače a datové servery, může vypnout, ale většina zařízení bude fungovat standardně. Je třeba provést několik testů s daným zařízením, než začnete používat DELTA mini jako UPS.

Mohu jej použít jako solární generátor?

Ano, DELTA mini může být dobíjena pomocí solárních panelů, a proto by ji někdo mohl nazvat solárním generátorem. My raději dáváme přednost označení bateriová stanice, protože samotná DELTA mini přímo elektrickou energii nevyrábí. Na druhou stranu, pokud k ní ale připojíme právě solární panely, dokáže sluneční energii přetvářet a vyrábět elektrickou energii. V tento okamžik ji lze označit jako solární generátor, tedy pouze při použití se solárními panely.

Bude se dobíjet ze solárních panelů třetích stran?

Možné to je. Připojené panely by však měly splňovat dané specifikace: 10 až 75 V DC, max. 10 A, konektory MC4 a celkový výkon maximálně 300 W.

Mohu zařízení DELTA mini používat během nabíjení?

Samozřejmě. Během samotného dobíjení stanice ze zásuvky, v autě nebo pomocí solárních panelů, můžou být ke stanici připojeny spotřebiče, které zrovna potřebujete použít nebo dobít.

Zajistí stanice energetickou zálohu mého domu při výpadku proudu?

Kapacita baterie vystačí v době výpadku proudu spíše na udržení nejdůležitějších spotřebičů v domácnosti, jako je třeba lednice, zdravotnické přístroje, základní světla a podobně.

Mohu k DELTA mini připojit přídavné baterie od jiného modelu?

U stanice DELTA mini jsme cílili primárně na snadnější přenášení, takže bohužel nepodporuje připojení přídavných akumulátorů.

Mohu propojit dva modely DELTA mini?

Možné to je, ale v takovém případě se nebude jednot o hospodárné dobíjení. Sice je možné dobíjet jedno zařízení druhým, ale spotřebujete tím tak poměrně velké množství energie a v žádném případě se nebude jednat o "smart" dobíjení, jako je tomu právě při připojení externích přídavných baterií. Pokud tedy vlastníte 2 zařízení, doporučujeme je raději používat separátně.

Mohu použít všechny zásuvky najednou?

Jistě! Pokud však nechcete používat funkci X-Boost, ujistěte se, že celkový příkon veškeré zapojené elektroniky nepřesáhne 1400 W.

Co je to X-Boost?

X-Boost je patentovaná technologie od EcoFlow, která umožňuje napájet spotřebič s výkonem vyšším, než je běžný výstupní výkon bateriové stanice. V případě stanice DELTA mini je možné napájet elektroniku o celkovém příkonu 1400 W bez použití funkce X-Boost. Pokud je však tato funkce povolena, je možné připojit elektroniku o celkovém příkonu až 2200 W. X-Boost však není určený pro všechny typy spotřebičů, zejména ne pro velmi citlivou elektroniku. Doporučujeme využívat například pro spotřebiče s topným tělesem, u kterých nebude problém, že nedosáhnou své maximální možné výhřevnosti.

Jaký je rozdíl mezi stanicemi DELTA mini a DELTA?

DELTA mini je lehčí a menší, DELTA má větší kapacitu baterie (882 Wh oproti 1260 Wh) a výkon (1400 W oproti 1800 W). Obě zařízení se dají dobíjet pomocí AC zásuvky, v autě nebo solárními panely. DELTA mini je vybavena možností ovládání přes mobilní aplikaci a funkcí X-Boost. Těmito funkcemi DELTA nedisponuje.

Jaký je rozdíl mezi stanicemi DELTA mini a RIVER mini?

Ačkoli oba modely čerpají inspiraci ze svých větších kolegů, jsou zcela odlišné. Díky kapacitě 882Wh a výkonu 1400 W je DELTA mini ideální pro napájení více elektrických spotřebičů najednou. RIVER mini má menší kapacitu i výkon, je mnohem menší, ale také i mnohem lehčí.

Jak dlouho vydrží?

Všechny dobíjecí baterie ztrácejí postupem času svoji kapacitu, ale jak rychle, to závisí přímo na dané baterii. V ideálních podmínkách bude po 800 cyklech maximální degradace baterie DELTA mini na 80% své původně udávané kapacity. Pro srovnání - většina baterií mobilních telefonů a přenosných stanic dosáhne poklesu kapacity na 80% již po 500 dobíjecích cyklech.

Padla vám DELTA mini do oka? Pak není problém pořídit si ji třeba už dnes.